Kadra - zajęcia dodatkowe

Jaam

mgr Justyna Marta Kajdzik - nauka języka włoskiego

 

Studia wyższe na kierunku nauczanie początkowe - Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie.
Egzamin państwowy II stopnia ze znajomości języka włoskiego (CILS DUE B2).

   
 

 

 

 

 p MarcinDadura

 Marcin Dadura - warsztaty bębniarskie

 

Studia licencjackie na kierunku Pedagogika, specjalność Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza, studia magisterskie Pedagogika resocjalizacyjna i penitencjarna. Prowadzi Warsztaty Muzyczne dla Najmłodszych DRUMLANDIA.

 

   
 Korzunowiczm  Jakub Konrad Korzunowicz – warsztaty aktorskie

 

Instruktor teatralny, animator kultury, aktor, reżyser, kompozytor, magister pedagogiki
o specjalności animacja społeczno-kulturalna (Wydział Nauk Społecznych, UWM Olsztyn).

Z działalnością teatralną związany od 1991 roku. Stypendysta Prezydenta Miasta Olsztyna

w dziedzinie teatru (2012). Działa m.in.: w Teatrze Form Niezależnych, w Grupie Teatralnej VERTE, w Białym Teatrze z Olsztyna.
Współpracuje m.in. z Kaczym Bagnem Miejscem Inicjatyw Pozytywnych ( Nowe Miasto Lubawskie), Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie, Fundacją ADSUM (Żabi Róg), Miejskim Domem Kultury w Ornecie, Suwalskim Ośrodkiem Kultury.
Na swoim koncie ma ponad 20 ról i zrealizowanych spektakli teatralnych i form scenicznych (scenariusz, reżyseria, muzyka).

Od lat prowadzi autorskie warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

 

   
 rytmmi

 

Joanna Włodarczyk - rytmika

 

Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku - specjalność Rytmika.
Wiedzę oraz zamiłowanie do muzyki przekazuje dzieciom w różnym wieku.
Swoje umiejętności rozwija uczestnicząc w kursach, warsztatach, seminariach i konferencjach poświęconych zagadnieniom rytmiki i kształcenia słuchu.

Dzięki certyfikatowi z logorytmiki zajęcia rytmiki w przedszkolu poszerza o ćwiczenia z zakresu logopedii.  

 

 

 

 bumbumm

Michał Janicki – bum bum rurki

 

Amerykańskie Boomwhackers, polskie Bum Bum Rurki - to zabawka edukacyjna, to instrument muzyczny, to kolorowe tuby, na których można grać samemu lub w grupie. W Przedszkolu Niepublicznym "Śmieszek" organizujemy regularnie dla wszystkich grup takie muzyczne warsztaty. Bumbumrurki są niezwykle proste w obsłudze i bardzo lubiane przez dzieci.

 

 

 

 ceramika

Karolina Rogóz-Namiotko - ceramika

 

Plastyk i pedagog z wykształcenia. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym w pracowni rzeźby pod kierunkiem prof. Teresy Platy-Nowińskiej. Ukończyła również podyplomowe Studia Zintegrowanej Wczesnej Edukacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim tym samym zdobywając uprawnienia do nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z Technologii Multimedialnych i Grafiki komputerowej.

 

 

 

korekcyjna

 

 Kamila Mądra – gimnastyka korekcyjna, integracja sensoryczna

 

Magister fizjoterapii z kilkuletnim doświadczeniem w rehabilitacji.

Ukończone kursy:

Metoda Integracji Sensorycznej we wspomaganiu rozwoju mowy u dzieci.

Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – program szkolny, wg integracji odruchów dr Sally Goddard.

Trudności w nauce i problemy zachowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w aspekcie SI.

Zastosowanie Integracji Sensorycznej u Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi.

FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz i wad postawy.

Trudne zachowania u osób z Autyzmem.

Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej – Stopień I.

Kurs integracji sensorycznej II wg J. Ayres "Diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej".

Kinesiology Taping.

 

 

 teatrm


Monika Gryc i Jagna Polakowska - warsztaty teatralne

 

Aktorki Olsztyńskiego Teatru Lalek z kilkunastoletnim stażem scenicznym i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 

   
 dogom

Katarzyna Tobolska - dogoedukacja

 

Z zawodu psycholog. Posiada też przygotowanie pedagogiczne.

Współzałożycielka organizacji Pro-Eko-Femina. Prowadzi zajęcia dogoedukacyjne "Profesor Pies", na których uczy bezpiecznych i racjonalnych zachowań w obecności tych zwierząt. Na tych zajęciach uczy dzieci jak zachowywać się w obecności psów, aby pozostać bezpiecznym i nie zostać pogryzionym. Lekcje PROFESOR PIES prowadzi przy udziale swojego dorosłego psa i od niedawna również z gościnnym udziale młodziutkiej suczki, oboje rasy cane corso italiano. Dorosły pies ma zdane hodowlane testy psychiczne, jak też dwa egzaminy nieobowiązkowe, a świadczące o dużym stopniu socjalizacji, a przede wszystkim o wysokiej równowadze psychicznej psa. Ten pies pracuje z dziećmi i młodzieżą od czasu, kiedy skończył 1,5 roku, a obecnie ma ponad 5 lat. 

 

 

 

Paulina Rajchenbach – tańce ludowe

   
taniec-rozumek

Katarzyna Rozumek – taniec nowoczesny

 

Tancerka, instruktorka, choreograf specjalizująca się w tańcu Hip Hop, Dancehall. Doświadczenie taneczne zdobywała w grupie Cropp Dance Academy oraz D:ime, z którą występowała m.in. na koncercie Danzela i Ingrid. W 2007 r. rozpoczęła pracę w jednej z gdańskich szkół tańca. Wychowawca-instruktor tańca na wielu obozach i koloniach. Regularnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych warsztatach tanecznych podnosząc swoje kwalifikacje.

Trenerka oraz tancerka grupy "Flowin' Sistas", trenerka dziecięcej grupy "Art Schoolowe Dzieciaki". Przygotowanie tancerzy zaowocowało kilkoma sukcesami, m.in.:

Udział w II edycji Programu "Got to Dance-Tylko Taniec"; I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "Ofensywa Tańca" 2012 w kat. Mini formacje Hip Hop; specjalna nagroda Gran Prix za najlepszy występ podczas turnieju "Ofensywa Tańca"; III miejsce Breakmania 2013 w kat. Mini formacje Hip Hop; półfinał Rytm Ulicy 2012, kat. Hip Hop; I miejsce w kat. Mini formacja Hip Hop na I Turnieju Tańca Nowoczesnego, Olsztyn 2014 (Art Schoolowe Dzieciaki).