Kadra przedszkola

Oto zespół Przedszkola Niepublicznego „Śmieszek”. To, że wszyscy jego członkowie kochają dzieci z wzajemnością jest oczywiste. Podobnie jak to, że posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Tutaj nikt nie pracuje przez przypadek. Wszyscy wybrali pracę z dziećmi z pełną świadomością i w pełni się w niej realizują. Mimo łączącej ich miłości do dzieci, różnią się od siebie, dzięki czemu doskonale się uzupełniają. Poznajcie ich nieco bliżej.

 

Justam

 

Justyna Marta Kajdzik – dyrektor, właściciel

Wulkan energii, szybka jak wiatr, z morzem pomysłów. Delikatnie mówiąc osoba bardzo kontrowersyjna, niesztampowa z nutką szaleństwa. Jednym słowem żywioł. Już w dzieciństwie zajmowała się swoim młodszym rodzeństwem, dzięki czemu może poszczycić się najdłuższą praktyką zawodową z całego zespołu. Jej praca, to jednocześnie jej hobby. A poza nią kocha sport, siłownię, ruch, a na odpoczynek - książki. Dlatego właśnie na ćwiczeniach lub czytaniu spędza swój wolny czas. Ćwiczenia rozciągające i obwodowe to jej sposób na relaks i droga do spełniania jednego z wielu marzeń – umiejętności zrobienia szpagatu. Marzy też o otwarciu niesystemowej szkoły podstawowej. Hoduje koty, z którymi łączy ją potrzeba niezależności. Jest bardzo otwarta i komunikatywna. Stąd z łatwością przychodzą jej rozmowy z ludźmi. Nie boi się poruszać trudnych tematów, ale potrafi też żartować. Dobry dowcip zawsze poprawi jej humor. Potrafi również śmiać się z samej siebie. Nie jest jej jednak do śmiechu, gdy usłyszy słowo „zaraz”. Wszystko musi mieć zrobione na wczoraj. Na bezludną wyspę zabrałaby oczywiście sztangi, hantle, zestaw gum oporowych i … trenera personalnego. Nie martwi się o to, że będzie tam głodna, bo najbardziej lubi jeść krewetki, których nie powinno tam brakować. 

RogowskaAm

Anna Rogowska - wicedyrektor

Niepoprawna optymistka. We wszelkich sytuacjach potrafi znaleźć pozytywną stronę. Każdego chętnie wysłucha. Cieszy się z cudzego szczęścia i płacze nad cudzymi smutkami. Jej najdalsze wspomnienie z dzieciństwa, to pierwszy dzień w przedszkolu i ta rozpacz, gdy mama wyszła. Chyba jednak ostatecznie jej się tam spodobało, skoro w dalszym ciągu codziennie przychodzi do przedszkola.
Uwielbia wszystko co włoskie, a to zapewne dlatego, że spędziła we Włoszech kilka pięknych lat swojego życia. Jako mama trójki dzieci osiągnęła mistrzostwo w logistyce, co ułatwia jej też pracę zawodową. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi. Miłe towarzystwo zawsze potrafi poprawić jej humor. Podobnie jak cięte kwiaty, które ma w domu niemal całym rokiem. Denerwuje ją niesłowność, nieszczerość i plotki. Dlatego zawsze mówi to co myśli, a jak nie może sobie na to pozwolić, to nie odzywa się wcale. Relaksuje się czytając książki, najlepiej takie z polecenia. Lubi kuchnię śródziemnomorską, ale na bezludną wyspę, na żadnym morzu, nie da się zaciągnąć nawet siłą, bo bez ludzi nie wytrzyma.

   

Iwona Sobania – księgowa

Człowiek orkiestra. Nie ma takiej rzeczy, której nie potrafiłaby zrobić. Jest dobra we wszystkim, czego się podejmie. Cechuje ją dokładność, a pracowitość ma głęboko zakorzenioną w naturze. Bardzo lubi gotować i robi to wyśmienicie. Wolny czas chętnie spędza na pracach w ogródku. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to przygotowania w przedszkolu do wizyty Edwarda Gierka z okazji dożynek. Działo się wtedy niemal tyle co w „Śmieszku” w czasie przygotowań do występów ABBY ;) Denerwują ją głupie żarty w wykonaniu jej męża. Nastrój poprawia sobie w czasie spotkań w miłym gronie. Dlatego to właśnie paczkę dobrych znajomych zabrałaby na bezludną wsypę. Relaks odnajduje przy dobrej książce. Ma słabość do czekolady z orzechami, także zawsze wiadomo jak odwdzięczyć się jej za przysługę.

   
psychologM

Anna Huzik - psycholog

Psycholog oraz trener umiejętności psychospołecznych. Swoją wiedzę teoretyczną zdobywała na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie oraz Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Intra. Ukończyła także kurs na mediatora rodzinnego, szkolenie na realizatora programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" oraz III-stopniowy kurs terapeuty behawioralnego dzieci z autyzmem. Na co dzień pracuje z dziećmi oraz ich rodzinami wspierając obie strony w rozwoju i wychowaniu. Swoje doświadczenie zdobywa podczas pracy psychologa w przedszkolu, prowadzonych warsztatach dla rodziców a także konsultacjach indywidualnych. Podczas pracy podąża za potrzebami i emocjami dziecka. Pomaga spojrzeć rodzicom na świat oczami ich pociech co pomaga w zrozumieniu zachowania w domu, szkole, przedszkolu. Prywatnie jest mamą dwóch energicznych córeczek ;)

MonDm

Monika Drężek – nauczyciel;
Sprytne Kotki

Człowiek czynu, który mało mówi, ale dużo robi. Jest sumienna i obowiązkowa, a do tego ma artystyczną duszę. Potrafi z niczego stworzyć pomysłowe dekoracje, prace plastyczne, a nawet dania z czegokolwiek co znajdzie w lodówce. Robi to z przyjemnością, ponieważ gotowanie i urządzanie wnętrz leży w kręgu jej zainteresowań. W czasie wolnym czyta książki, ogląda filmy i spaceruje. Z dzieciństwa wspomina piękną, dużą lalkę mówiącą po czesku. Zdecydowanie woli jednak język ojczysty. Nigdy się nie spóźnia, bo brak punktualności to coś, co ją najbardziej denerwuje. Humor poprawia jej kontakt z ludźmi. Z chęcią odpoczywa na balkonie w dobrym towarzystwie, jedząc warzywne dania, które bardzo lubi. Relaksuje się słuchając muzyki, jeżdżąc na rowerze i podziwiając przyrodę, którą chętnie fotografuje. Na bezludną wyspę zabrałaby sieć rybacką, zapas zapałek, oraz książkę.

 

   
 MonikaBesserM

Monika Besser – nauczyciel;
Zwinne Kangurki

Urodzony majsterkowicz, kochający porządek. W związku z tym wszystko ma zawsze starannie poukładane, a oglądanie poradników o urządzaniu wnętrz i remontach, to jedno z jej ulubionych zajęć. Łatwo zgadnąć, że najbardziej denerwuje ją bałagan, a humor poprawia sobie sprzątając. Zimą w wolnym czasie chętnie morsuje, a latem chodzi na spacery. Kocha jeść banany. Bez nich nie wyobraża sobie życia. Dlatego wyjazd na bezludną wyspę jej nie przeraża, o ile będzie ona bananowa. Dodatkowo wzięłaby na tę wyspę również czerwone trampki, ekspres do kawy i zestaw małego majsterkowicza. Jest dobra w tworzeniu czegoś z niczego i drobnych naprawach, więc na pewno sobie tam poradzi.

 

   

Anita Szwajkowska – nauczyciel;
Brykające Tygryski

Perfekcjonistka w każdym calu. Wszystko czego się podejmie, zawsze jest pełne niespodzianek i dopięte na ostatni guzik. Ma też dar do przemówień, ale to sport leży w kręgu jej zainteresowań. Już jako mała dziewczynka była bardzo aktywna. Tyle, że wtedy skakała w stodole na stogi siana. Teraz woli bieganie, fitness i jazdę na rowerze. Jeśli chodzi o upodobania kulinarne, nie jest wybredna. Smakuje jej wszystko, byle w rozsądnych ilościach i w miarę zdrowo. Nic jednak nie równa się pysznym, pulchnym naleśnikom z twarogiem autorstwa jej babci, które wspomina z dzieciństwa. Denerwuje ją bałagan, kłamstwa i brak szczerości. Gdy coś zepsuje jej humor, muzyka potrafi na nowo wprowadzić ją w dobry nastrój. Spacer również działa na nią relaksująco. Lubi też dobre kino w towarzystwie męża. Jeśli bezludna wyspa, to tylko słoneczna, dlatego zdecydowanie przyda jej się tam krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

   
 Ilona2m

 

Ilona Mazurek - nauczyciel;
Radosne Misie

Pewna siebie kobieta o zniewalającym uśmiechu. Na pytanie w czym jest dobra, odpowiada – we wszystkim ! Aż trudno uwierzyć, że tak filigranowa osoba uwielbia zupę ogórkową, szczawiową, kapuśniak i pierogi z grzybami, a humor poprawia sobie słodyczami. Interesuje się historią II wojny światowej i literaturą z nią związaną. W wolnym czasie spaceruje i jeździ na rowerze. Po zrobieniu porządków w domu lubi zrelaksować się przy kawce i dobrej muzyce. Z dzieciństwa wspomina „Muminki” i „Smerfy”. Na bezludną wyspę zabrałby męża, dziecko i psa.

ALaM

Alicja Szczepek – nauczyciel;
Skaczące Żabki

Dziewczyna zaradna i zorganizowana. Nie trzeba jej niczego dwa razy powtarzać. Interesuje się tańcem, ale lubi też jazdę na rolkach i na rowerze, oraz książki – głównie kryminały. W wolnym czasie chętnie też ogląda filmy, odwiedza rodzinę i … myje okna!!! Ceni sobie punktualność i prawdomówność. W życiu kieruje się właśnie tymi cechami. Jest dobra również w rozśmieszaniu ludzi i udzielaniu rad, choć nie zawsze właściwych. Denerwuje ją, gdy pada deszcz, a ona nie ma parasola. Zwłaszcza w trakcie spacerów, które uwielbia. Nie lubi też nagłych zmian planów, ale gdy już nastąpią, czekolada zawsze poprawi jej humor. Tym bardziej, że najbardziej lubi jeść słodycze. No jeszcze ewentualnie żurek. Z dzieciństwa wspomina całodzienne zabawy na podwórku i kąpiele w rzece, także żadna bezludna wyspa nie jest jej straszna. Zabrałaby na nią skrzynkę z narzędziami, telefon na baterię słoneczną i dobrą kawę. Relaksuje ją kąpiel, smaczny posiłek, oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

 OlaKm Aleksandra Kramkowska - nauczyciel;
Pracowite Pszczółki
   
ANm

Anna Nowacka – pomoc nauczyciela;
Zwinne Kangurki

Na głowie burza loków, ale wewnątrz spokój i opanowanie. Pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to satysfakcja z jazdy na rowerze. Być może dlatego w dalszym ciągu lubi sport. Ale oprócz niego również muzykę, taniec, spacery, naturę, podróże, książki i modę. Interesuje się też psychologią. Chętnie spędza aktywnie czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Potrafi słuchać ze zrozumieniem. Nie znosi plotek i ignorancji. Humor poprawia sobie muzyką, ruchem i czekoladą. Do jedzenia najbardziej lubi pizzę. Relaksuje się jeżdżąc na rowerze i pływając. Dzięki temu nie ma sobie równych w siłowaniu na rękę. Jak już się zmęczy, chętnie poleży na hamaku z telefonem w dłoni. Dlatego też na bezludną wyspę zabrałaby komórkę, ale koniecznie z dostępem do Internetu.

Bożena Kwiatkowska – pomoc nauczyciela;
Brykające Tygryski

Kobieta z klasą. Jej życzliwość i dobre maniery sprawiają, że każdy czuje się dobrze w jej towarzystwie. Na pytanie czym się interesuje odpowiada tajemniczo - wszystkim, co pomaga uczynić prozę życia bardziej kolorową. Wolny czas stara się wypełniać aktywnie. Jest dobra w rozwiązywaniu problemów poprzez kompromisy. Denerwuje ją ludzka bezmyślność, ale przyjemna rozmowa na luzie zawsze poprawi jej humor. Podobnie jak warzywa, owoce i dobre ciacho. Lubi relaksować się spacerując po lesie. Z dzieciństwa pamięta najbardziej wieczorne rozmowy i śmiechy z rodzeństwem w łóżku tuż przed zaśnięciem. Teraz również nie wyobraża sobie życia bez rodziny, dlatego właśnie ją zabrałaby na bezludną wyspę.

 ElaWm

Elżbieta Wieliki – pomoc nauczyciela;
Pracowite Pszczółki

 

Osoba uprzejma, opanowana, skromna, rozsądna, a przy tym świetna obserwatorka. Nic nie umknie jej uwadze, co w pracy z dziećmi jest niezaprzeczalnym atutem. Wolny czas lubi spędzać na łonie natury spacerując lub jeżdżąc na rowerze. Zamiłowanie do przebywania na świeżym powietrzu ma już od dzieciństwa, o czym może świadczyć jej pierwsze wspomnienie związane z zabawami na wiejskim podwórku. Mimo swojej spokojnej natury, czasem coś psuje jej humor. Poprawia go sobie wtedy kupując nowe ciuszki. Zważywszy na to, że najbardziej denerwuje ją niesprawiedliwość, której jest sporo w dzisiejszym świecie, można się domyślać, że ma już pełną szafę ubrań. Jej niezawodnym sposobem na relaks jest kąpiel w basenie i masaż. Interesuje się podróżami. Zwiedziła już wiele ciekawych miejsc na świecie i marzy o zobaczeniu kolejnych. Dlatego nie jest jej straszny pobyt na bezludnej wyspie. Zawsze to nowe miejsce do odkrycia. Rozsądek nakazałby jej jednak zabranie butelki z filtrem, zapałek i książek. Tęskniłaby tam pewnie za zupą pomidorową, pierogami i deserami z bitą śmietaną, bo to lubi jeść najbardziej.

   
Klaudiam

Klaudia Sidwa – pomoc nauczyciela;
Skaczące Żabki

Sumienna, słowna osoba, której śmiech słychać w każdym zakątku przedszkola. Do wszystkiego co robi w życiu podchodzi bardzo odpowiedzialnie i zawsze można na nią liczyć. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to duży rower na dwóch kołach, na którym próbowała uczyć się jeździć. Wytrwałość i przemyślane techniki, dały upragniony efekt. Obecnie interesuje się urządzaniem wnętrz. Zawsze lubiła patrzeć, jak tworzy się coś z niczego, więc chętnie bierze udział w takich procesach twórczych. Swój wolny czas dzieli na czytanie, wyjścia do kina, na plażę czy spacer. Wszystko to ją relaksuje. Jedną z jej największych umiejętności jest oszczędzanie. Zawsze szanowała pieniądze i wiedziała, że zdobywa się je ciężką pracą. Denerwuje ją traktowanie ludzi z góry. Każdy człowiek zasługuje na szacunek niezależnie od tego kim jest. Przyjaciele zawsze potrafią poprawić jej humor, bo wiedzą czego jej w danej chwili potrzeba. Najbardziej lubi kuchnię swojej mamy zgodnie z zasadą, że smaki z dzieciństwa trzeba celebrować jak najdłużej jest to możliwe. Na bezludną wyspę zabrałaby survivalowca, który pomógłby jej się odnaleźć na tym obozie przetrwania.

Sm Sylwia Seliwiak – pomoc nauczyciela;
Radosne Misie
   
Pm

Patrycja Drobotowska – pomoc nauczyciela

Wesoła kobieta specjalizująca się w opowiadaniu dowcipów. Z dzieciństwa wspomina zabawy z rodzeństwem. Teraz dla odmiany chętnie bawi się z własnym synem. Spędzanie z nim czasu zawsze poprawia jej humor. W wolnych chwilach lubi sprzątać. Z przyjemnością też spaceruje lub, jeśli pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na dworze, ogląda seriale. Najbardziej denerwuje ją kłamstwo. Uwielbia jeść lody i pizzę. Na bezludną wyspę zabrałaby telefon z baterią słoneczną i książkę. Relaksuje się biorąc gorącą kąpiel lub jeżdżąc na rowerze.