Kadra przedszkola

Oto zespół Przedszkola Niepublicznego „Śmieszek”. To, że wszyscy jego członkowie kochają dzieci z wzajemnością jest oczywiste. Podobnie jak to, że posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Tutaj nikt nie pracuje przez przypadek. Wszyscy wybrali pracę z dziećmi z pełną świadomością i w pełni się w niej realizują. Mimo łączącej ich miłości do dzieci, różnią się od siebie, dzięki czemu doskonale się uzupełniają. Poznajcie ich nieco bliżej.

 

Justam

 

Justyna Marta Kajdzik – dyrektor, właściciel

Wulkan energii, szybka jak wiatr, z morzem pomysłów. Delikatnie mówiąc osoba bardzo kontrowersyjna, niesztampowa z nutką szaleństwa. Jednym słowem żywioł. Już w dzieciństwie zajmowała się swoim młodszym rodzeństwem, dzięki czemu może poszczycić się najdłuższą praktyką zawodową z całego zespołu. Jej praca, to jednocześnie jej hobby. A poza nią kocha sport, siłownię, ruch, a na odpoczynek - książki. Dlatego właśnie na ćwiczeniach lub czytaniu spędza swój wolny czas. Ćwiczenia rozciągające i obwodowe to jej sposób na relaks i droga do spełniania jednego z wielu marzeń – umiejętności zrobienia szpagatu. Marzy też o otwarciu niesystemowej szkoły podstawowej. Hoduje koty, z którymi łączy ją potrzeba niezależności. Jest bardzo otwarta i komunikatywna. Stąd z łatwością przychodzą jej rozmowy z ludźmi. Nie boi się poruszać trudnych tematów, ale potrafi też żartować. Dobry dowcip zawsze poprawi jej humor. Potrafi również śmiać się z samej siebie. Nie jest jej jednak do śmiechu, gdy usłyszy słowo „zaraz”. Wszystko musi mieć zrobione na wczoraj. Na bezludną wyspę zabrałaby oczywiście sztangi, hantle, zestaw gum oporowych i … trenera personalnego. Nie martwi się o to, że będzie tam głodna, bo najbardziej lubi jeść krewetki, których nie powinno tam brakować. 

RogowskaAm

Anna Rogowska - wicedyrektor

Niepoprawna optymistka. We wszelkich sytuacjach potrafi znaleźć pozytywną stronę. Każdego chętnie wysłucha. Cieszy się z cudzego szczęścia i płacze nad cudzymi smutkami. Jej najdalsze wspomnienie z dzieciństwa, to pierwszy dzień w przedszkolu i ta rozpacz, gdy mama wyszła. Chyba jednak ostatecznie jej się tam spodobało, skoro w dalszym ciągu codziennie przychodzi do przedszkola.
Uwielbia wszystko co włoskie, a to zapewne dlatego, że spędziła we Włoszech kilka pięknych lat swojego życia. Jako mama trójki dzieci osiągnęła mistrzostwo w logistyce, co ułatwia jej też pracę zawodową. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi. Miłe towarzystwo zawsze potrafi poprawić jej humor. Podobnie jak cięte kwiaty, które ma w domu niemal całym rokiem. Denerwuje ją niesłowność, nieszczerość i plotki. Dlatego zawsze mówi to co myśli, a jak nie może sobie na to pozwolić, to nie odzywa się wcale. Relaksuje się czytając książki, najlepiej takie z polecenia. Lubi kuchnię śródziemnomorską, ale na bezludną wyspę, na żadnym morzu, nie da się zaciągnąć nawet siłą, bo bez ludzi nie wytrzyma.

   

Iwona Sobania – księgowa

Człowiek orkiestra. Nie ma takiej rzeczy, której nie potrafiłaby zrobić. Jest dobra we wszystkim, czego się podejmie. Cechuje ją dokładność, a pracowitość ma głęboko zakorzenioną w naturze. Bardzo lubi gotować i robi to wyśmienicie. Wolny czas chętnie spędza na pracach w ogródku. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to przygotowania w przedszkolu do wizyty Edwarda Gierka z okazji dożynek. Działo się wtedy niemal tyle co w „Śmieszku” w czasie przygotowań do występów ABBY ;) Denerwują ją głupie żarty w wykonaniu jej męża. Nastrój poprawia sobie w czasie spotkań w miłym gronie. Dlatego to właśnie paczkę dobrych znajomych zabrałaby na bezludną wsypę. Relaks odnajduje przy dobrej książce. Ma słabość do czekolady z orzechami, także zawsze wiadomo jak odwdzięczyć się jej za przysługę.

   
psychologM

Anna Huzik - psycholog

Psycholog oraz trener umiejętności psychospołecznych. Swoją wiedzę teoretyczną zdobywała na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie oraz Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Intra. Ukończyła także kurs na mediatora rodzinnego, szkolenie na realizatora programu "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców" oraz III-stopniowy kurs terapeuty behawioralnego dzieci z autyzmem. Na co dzień pracuje z dziećmi oraz ich rodzinami wspierając obie strony w rozwoju i wychowaniu. Swoje doświadczenie zdobywa podczas pracy psychologa w przedszkolu, prowadzonych warsztatach dla rodziców a także konsultacjach indywidualnych. Podczas pracy podąża za potrzebami i emocjami dziecka. Pomaga spojrzeć rodzicom na świat oczami ich pociech co pomaga w zrozumieniu zachowania w domu, szkole, przedszkolu. Prywatnie jest mamą dwóch energicznych córeczek ;)

MonDm

Monika Drężek – nauczyciel;
Pracowite Pszczółki

Człowiek czynu, który mało mówi, ale dużo robi. Jest sumienna i obowiązkowa, a do tego ma artystyczną duszę. Potrafi z niczego stworzyć pomysłowe dekoracje, prace plastyczne, a nawet dania z czegokolwiek co znajdzie w lodówce. Robi to z przyjemnością, ponieważ gotowanie i urządzanie wnętrz leży w kręgu jej zainteresowań. W czasie wolnym czyta książki, ogląda filmy i spaceruje. Z dzieciństwa wspomina piękną, dużą lalkę mówiącą po czesku. Zdecydowanie woli jednak język ojczysty. Nigdy się nie spóźnia, bo brak punktualności to coś, co ją najbardziej denerwuje. Humor poprawia jej kontakt z ludźmi. Z chęcią odpoczywa na balkonie w dobrym towarzystwie, jedząc warzywne dania, które bardzo lubi. Relaksuje się słuchając muzyki, jeżdżąc na rowerze i podziwiając przyrodę, którą chętnie fotografuje. Na bezludną wyspę zabrałaby sieć rybacką, zapas zapałek, oraz książkę.

 

   
 MonikaBesserM

Monika Besser – nauczyciel;
Skaczące Żabki

Urodzony majsterkowicz, kochający porządek. W związku z tym wszystko ma zawsze starannie poukładane, a oglądanie poradników o urządzaniu wnętrz i remontach, to jedno z jej ulubionych zajęć. Łatwo zgadnąć, że najbardziej denerwuje ją bałagan, a humor poprawia sobie sprzątając. Zimą w wolnym czasie chętnie morsuje, a latem chodzi na spacery. Kocha jeść banany. Bez nich nie wyobraża sobie życia. Dlatego wyjazd na bezludną wyspę jej nie przeraża, o ile będzie ona bananowa. Dodatkowo wzięłaby na tę wyspę również czerwone trampki, ekspres do kawy i zestaw małego majsterkowicza. Jest dobra w tworzeniu czegoś z niczego i drobnych naprawach, więc na pewno sobie tam poradzi.

 

   

Anita Szwajkowska – nauczyciel;
Zwinne Kangurki


Perfekcjonistka w każdym calu. Wszystko czego się podejmie, zawsze jest pełne niespodzianek i dopięte na ostatni guzik. Ma też dar do przemówień, ale to sport leży w kręgu jej zainteresowań. Już jako mała dziewczynka była bardzo aktywna. Tyle, że wtedy skakała w stodole na stogi siana. Teraz woli bieganie, fitness i jazdę na rowerze. Jeśli chodzi o upodobania kulinarne, nie jest wybredna. Smakuje jej wszystko, byle w rozsądnych ilościach i w miarę zdrowo. Nic jednak nie równa się pysznym, pulchnym naleśnikom z twarogiem autorstwa jej babci, które wspomina z dzieciństwa. Denerwuje ją bałagan, kłamstwa i brak szczerości. Gdy coś zepsuje jej humor, muzyka potrafi na nowo wprowadzić ją w dobry nastrój. Spacer również działa na nią relaksująco. Lubi też dobre kino w towarzystwie męża. Jeśli bezludna wyspa, to tylko słoneczna, dlatego zdecydowanie przyda jej się tam krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

 

Agnieszka Szczepek – nauczyciel;
Zwinne Tygryski

Kontaktowa, uśmiechnięta dusza towarzystwa, posiadająca wielu znajomych. Z każdym znajdzie wspólny temat. Jest świetna w organizacji przyjęć, zarówno od strony logistycznej, jak i gastronomicznej, co może poświadczyć wiele osób. Żadna z nich nie chciałaby jej jednak podpaść, bo już w dzieciństwie uczyła się od taty strzelać z wiatrówki i nie tylko. Wolny czas spędza z rodziną, lub przy dobrej książce. Lubi taniec i podróże. Gdy chce się zrelaksować, po prostu wyłącza telefon. Najbardziej denerwuje ją jej własny mąż na motorze. On jednak dobrze wie, że po przejażdżce jednośladem, może poprawić jej humor lodami z bitą śmietaną i owocami. Ona sama lubi wymyślne dania, a najbardziej „ślepe myszy”, czyli kulki z tartych ziemniaków na mleku. Na bezludną wyspę zabrałaby kuferek rozmaitości, ale co jest w środku, to tajemnica.

   
 Ilona2m

 

Ilona Mazurek - nauczyciel;
Sprytne Kotki

Pewna siebie kobieta o zniewalającym uśmiechu. Na pytanie w czym jest dobra, odpowiada – we wszystkim ! Aż trudno uwierzyć, że tak filigranowa osoba uwielbia zupę ogórkową, szczawiową, kapuśniak i pierogi z grzybami, a humor poprawia sobie słodyczami. Interesuje się historią II wojny światowej i literaturą z nią związaną. W wolnym czasie spaceruje i jeździ na rowerze. Po zrobieniu porządków w domu lubi zrelaksować się przy kawce i dobrej muzyce. Z dzieciństwa wspomina „Muminki” i „Smerfy”. Na bezludną wyspę zabrałby męża, dziecko i psa.

ALaM

Alicja Szczepek – nauczyciel;
Radosne Misie

Dziewczyna zaradna i zorganizowana. Nie trzeba jej niczego dwa razy powtarzać. Interesuje się tańcem, ale lubi też jazdę na rolkach i na rowerze, oraz książki – głównie kryminały. W wolnym czasie chętnie też ogląda filmy, odwiedza rodzinę i … myje okna!!! Ceni sobie punktualność i prawdomówność. W życiu kieruje się właśnie tymi cechami. Jest dobra również w rozśmieszaniu ludzi i udzielaniu rad, choć nie zawsze właściwych. Denerwuje ją, gdy pada deszcz, a ona nie ma parasola. Zwłaszcza w trakcie spacerów, które uwielbia. Nie lubi też nagłych zmian planów, ale gdy już nastąpią, czekolada zawsze poprawi jej humor. Tym bardziej, że najbardziej lubi jeść słodycze. No jeszcze ewentualnie żurek. Z dzieciństwa wspomina całodzienne zabawy na podwórku i kąpiele w rzece, także żadna bezludna wyspa nie jest jej straszna. Zabrałaby na nią skrzynkę z narzędziami, telefon na baterię słoneczną i dobrą kawę. Relaksuje ją kąpiel, smaczny posiłek, oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

ANm

Anna Nowacka – pomoc nauczyciela;
Skaczące Żabki

Na głowie burza loków, ale wewnątrz spokój i opanowanie. Pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to satysfakcja z jazdy na rowerze. Być może dlatego w dalszym ciągu lubi sport. Ale oprócz niego również muzykę, taniec, spacery, naturę, podróże, książki i modę. Interesuje się też psychologią. Chętnie spędza aktywnie czas ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Potrafi słuchać ze zrozumieniem. Nie znosi plotek i ignorancji. Humor poprawia sobie muzyką, ruchem i czekoladą. Do jedzenia najbardziej lubi pizzę. Relaksuje się jeżdżąc na rowerze i pływając. Dzięki temu nie ma sobie równych w siłowaniu na rękę. Jak już się zmęczy, chętnie poleży na hamaku z telefonem w dłoni. Dlatego też na bezludną wyspę zabrałaby komórkę, ale koniecznie z dostępem do Internetu.

Bożena Kwiatkowska – pomoc nauczyciela;
Zwinne Kangurki

Kobieta z klasą. Jej życzliwość i dobre maniery sprawiają, że każdy czuje się dobrze w jej towarzystwie. Na pytanie czym się interesuje odpowiada tajemniczo - wszystkim, co pomaga uczynić prozę życia bardziej kolorową. Wolny czas stara się wypełniać aktywnie. Jest dobra w rozwiązywaniu problemów poprzez kompromisy. Denerwuje ją ludzka bezmyślność, ale przyjemna rozmowa na luzie zawsze poprawi jej humor. Podobnie jak warzywa, owoce i dobre ciacho. Lubi relaksować się spacerując po lesie. Z dzieciństwa pamięta najbardziej wieczorne rozmowy i śmiechy z rodzeństwem w łóżku tuż przed zaśnięciem. Teraz również nie wyobraża sobie życia bez rodziny, dlatego właśnie ją zabrałaby na bezludną wyspę.

 ElaWm

Elżbieta Wieliki – pomoc nauczyciela;
Zwinne Tygryski

 

   
Klaudiam

Klaudia Sidwa – pomoc nauczyciela;
Radosne Misie

Sumienna, słowna osoba, której śmiech słychać w każdym zakątku przedszkola. Do wszystkiego co robi w życiu podchodzi bardzo odpowiedzialnie i zawsze można na nią liczyć. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to duży rower na dwóch kołach, na którym próbowała uczyć się jeździć. Wytrwałość i przemyślane techniki, dały upragniony efekt. Obecnie interesuje się urządzaniem wnętrz. Zawsze lubiła patrzeć, jak tworzy się coś z niczego, więc chętnie bierze udział w takich procesach twórczych. Swój wolny czas dzieli na czytanie, wyjścia do kina, na plażę czy spacer. Wszystko to ją relaksuje. Jedną z jej największych umiejętności jest oszczędzanie. Zawsze szanowała pieniądze i wiedziała, że zdobywa się je ciężką pracą. Denerwuje ją traktowanie ludzi z góry. Każdy człowiek zasługuje na szacunek niezależnie od tego kim jest. Przyjaciele zawsze potrafią poprawić jej humor, bo wiedzą czego jej w danej chwili potrzeba. Najbardziej lubi kuchnię swojej mamy zgodnie z zasadą, że smaki z dzieciństwa trzeba celebrować jak najdłużej jest to możliwe. Na bezludną wyspę zabrałaby survivalowca, który pomógłby jej się odnaleźć na tym obozie przetrwania.

Sm Sylwia Seliwiak – pomoc nauczyciela;
Sprytne Kotki
   
Pm

Patrycja Drobotowska – pomoc nauczyciela

Wesoła kobieta specjalizująca się w opowiadaniu dowcipów. Z dzieciństwa wspomina zabawy z rodzeństwem. Teraz dla odmiany chętnie bawi się z własnym synem. Spędzanie z nim czasu zawsze poprawia jej humor. W wolnych chwilach lubi sprzątać. Z przyjemnością też spaceruje lub, jeśli pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na dworze, ogląda seriale. Najbardziej denerwuje ją kłamstwo. Uwielbia jeść lody i pizzę. Na bezludną wyspę zabrałaby telefon z baterią słoneczną i książkę. Relaksuje się biorąc gorącą kąpiel lub jeżdżąc na rowerze.