Kadra

Oto zespół Żłobka Niepublicznego „Mini Śmieszek”. To, że wszyscy jego członkowie kochają dzieci z wzajemnością jest oczywiste. Podobnie jak to, że posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Tutaj nikt nie pracuje przez przypadek. Wszyscy wybrali pracę z dziećmi z pełną świadomością i w pełni się w niej realizują. Mimo łączącej ich miłości do dzieci, różnią się od siebie, dzięki czemu doskonale się uzupełniają. Poznajcie ich nieco bliżej.

 

Justam

Justyna Marta Kajdzik – dyrektor, właściciel

Wulkan energii, szybka jak wiatr, z morzem pomysłów. Delikatnie mówiąc osoba bardzo kontrowersyjna, niesztampowa z nutką szaleństwa. Jednym słowem żywioł. Już w dzieciństwie zajmowała się swoim młodszym rodzeństwem, dzięki czemu może poszczycić się najdłuższą praktyką zawodową z całego zespołu. Jej praca, to jednocześnie jej hobby. A poza nią kocha sport, siłownię, ruch, a na odpoczynek - książki. Dlatego właśnie na ćwiczeniach lub czytaniu spędza swój wolny czas. Ćwiczenia rozciągające i obwodowe to jej sposób na relaks i droga do spełniania jednego z wielu marzeń – umiejętności zrobienia szpagatu. Marzy też o otwarciu niesystemowej szkoły podstawowej. Hoduje koty, z którymi łączy ją potrzeba niezależności. Jest bardzo otwarta i komunikatywna. Stąd z łatwością przychodzą jej rozmowy z ludźmi. Nie boi się poruszać trudnych tematów, ale potrafi też żartować. Dobry dowcip zawsze poprawi jej humor. Potrafi również śmiać się z samej siebie. Nie jest jej jednak do śmiechu, gdy usłyszy słowo „zaraz”. Wszystko musi mieć zrobione na wczoraj. Na bezludną wyspę zabrałaby oczywiście sztangi, hantle, zestaw gum oporowych i … trenera personalnego. Nie martwi się o to, że będzie tam głodna, bo najbardziej lubi jeść krewetki, których nie powinno tam brakować.

 
RogowskaAm

Anna Rogowska - wicedyrektor

Niepoprawna optymistka. We wszelkich sytuacjach potrafi znaleźć pozytywną stronę. Każdego chętnie wysłucha. Cieszy się z cudzego szczęścia i płacze nad cudzymi smutkami. Jej najdalsze wspomnienie z dzieciństwa, to pierwszy dzień w przedszkolu i ta rozpacz, gdy mama wyszła. Chyba jednak ostatecznie jej się tam spodobało, skoro w dalszym ciągu codziennie przychodzi do przedszkola.
Uwielbia wszystko co włoskie, a to zapewne dlatego, że spędziła we Włoszech kilka pięknych lat swojego życia. Jako mama trójki dzieci osiągnęła mistrzostwo w logistyce, co ułatwia jej też pracę zawodową. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi. Miłe towarzystwo zawsze potrafi poprawić jej humor. Podobnie jak cięte kwiaty, które ma w domu niemal całym rokiem. Denerwuje ją niesłowność, nieszczerość i plotki. Dlatego zawsze mówi to co myśli, a jak nie może sobie na to pozwolić, to nie odzywa się wcale. Relaksuje się czytając książki, najlepiej takie z polecenia. Lubi kuchnię śródziemnomorską, ale na bezludną wyspę, na żadnym morzu, nie da się zaciągnąć nawet siłą, bo bez ludzi nie wytrzyma.

 
 8IS

Iwona Sobania – księgowa

Człowiek orkiestra. Nie ma takiej rzeczy, której nie potrafiłaby zrobić. Jest dobra we wszystkim, czego się podejmie. Cechuje ją dokładność, a pracowitość ma głęboko zakorzenioną w naturze. Bardzo lubi gotować i robi to wyśmienicie. Wolny czas chętnie spędza na pracach w ogródku. Jej pierwsze wspomnienie z dzieciństwa, to przygotowania w przedszkolu do wizyty Edwarda Gierka z okazji dożynek. Działo się wtedy niemal tyle co w „Śmieszku” w czasie przygotowań do występów ABBY ;) Denerwują ją głupie żarty w wykonaniu jej męża. Nastrój poprawia sobie w czasie spotkań w miłym gronie. Dlatego to właśnie paczkę dobrych znajomych zabrałaby na bezludną wsypę. Relaks odnajduje przy dobrej książce. Ma słabość do czekolady z orzechami, także zawsze wiadomo jak odwdzięczyć się jej za przysługę.

 
 Z Magdam

Magda Piłat – opiekunka dziecięca

Urodzona organizatorka imprez z duszą romantyczki. Lubi czytać romanse. Nic nie poprawia jej humoru tak bardzo jak czekoladki i kwiaty otrzymane bez okazji. Lubi spacerować, a najlepszy relaks dla niej to kocyk, jezioro, chłopak i cisza. Chętnie układa puzzle. Interesuje się fotografią ślubną. Ostatnio nawet pomaga w ślubnych sesjach zdjęciowych. Tuż po nich eksperymentuje w kuchni, a że nic nie denerwuje jej tak bardzo jak brudne naczynia w zlewie, gotowanie odbywa się zawsze w idealnym porządku. Zaraz po swoim chłopaku najbardziej kocha placki ziemniaczane. Jej najdalszym wspomnieniem z dzieciństwa jest przerażające utknięcie za łóżkiem. Pewnie dlatego na bezludną wyspę zabrałaby hamak, nie łóżko. Przydałby jej się też krem do opalania i okulary przeciwsłoneczne.

 
 Z Monikam

Monika Dziczek – opiekunka dziecięca

Dusza człowiek. Jej życzliwy stosunek do innych wziął się zapewne z beztroskiego, szczęśliwego dzieciństwa. Zapamiętane przez nią z tamtego okresu zawiśnięcie na płocie w nowej sukience, to tylko wyjątek, który potwierdza regułę. Interesuje się muzyką, podróżami, modą i fotografią. Dlatego w wolnym czasie pakuje rodzinę i rusza w drogę, z której przywozi zawsze mnóstwo pamiątkowych zdjęć w wyjątkowych stylizacjach.
Uwielbia owoce i domowe ciasta, które świetnie sama wypieka. Łatwo nawiązuje relacje z innymi ludźmi. Zawsze jest do nich pozytywnie nastawiona, dlatego najbardziej denerwuje ją brak szacunku. Humor poprawiają jej spacery i czas spędzony z najbliższymi. Relaksuje się u masażysty, kosmetyczki lub na spotkaniach ze znajomymi. Jednak to nie przyjaciół, a rodzinę zabrałby na bezludną wyspę. Spakowałaby też ponton i scyzoryk.

 
 Z Malgosiam

Małgorzata Ścibek – opiekunka dziecięca

Bezkonfliktowa piękność. Mimo swojej urody jest troszkę nieśmiała i niezwykle skromna. Interesuje się gotowaniem. Szczególnie dobrze wychodzi jej pieczenie ciast. Z dzieciństwa utkwiły jej w głowie zabawy w piaskownicy. W sumie to wiele się nie zmieniło. Tylko tyle, że zamiast babek z piasku robi teraz prawdziwe arcydzieła cukiernicze. Ma fotograficzną pamięć, zwłaszcza do cyfr, co z pewnością przydaje jej się w przeliczaniu kalorii wypieków. Lubi odpoczywać na łonie natury, a relaks odnajduje w domu rodzinnym na wsi. Nie lubi bałaganu dosłownie i w przenośni. Humor poprawiają jej zakupy, albo ukochana pizza. Nie wyobraża sobie bezludnej wyspy bez swojego narzeczonego.

 
 Z Beatam

Beata Pokrzywnicka – opiekunka dziecięca

Człowiek o stalowych nerwach. Nawet w najstraszniejszych momentach potrafi zachować zimną krew i trzeźwy umysł. Gdy akurat nie ratuje nikogo z opresji, zajmuje się ogrodnictwem. Spełnia się w hodowli kwiatów i uprawie warzyw, które wykorzystuje do gotowania dań według przepisów tradycyjnej kuchni polskiej, w szczególności do zup. Do słodzenia używa miodu z własnej pasieki.
W wolnym czasie lubi czytać książki i rozwiązywać łamigłówki. W dzieciństwie oglądała Misia Coralgola. Teraz relaksuje się przy komediach romantycznych. Denerwuje ją bałagan. Humor poprawia jej czas spędzony z rodziną. Dlatego to właśnie ją chciałaby zabrać na bezludną wyspę.

 

 

 ZCmm

Anna Rawinis – opiekunka dziecięca

Oaza spokoju i cierpliwości. Jest małomówna, ale potrafi uważnie słuchać innych. Interesuje się zabawami sensorycznymi dla dzieci, co zapewne ma swoje źródło w dzieciństwie, gdyż jej pierwszym wspomnieniem są zabawy błotem z siostrą. Chętnie przegląda też dekoracje wnętrz. Oba te zainteresowania przydają jej się w pracy. W wolnym czasie natomiast dzięki książkom odrywa się od rzeczywistości. Denerwuje się, gdy inni po sobie nie sprzątają, a na poprawę humoru serwuje sobie filmy z pozytywnym zakończeniem. Lubi jeść kartacze, bo kojarzą jej się z domem rodzinnym. Relaksuje się spacerując po parku lub nad jeziorem. Na bezludną wyspę zabrałaby książki, kartki i długopis.

 
 ZAmm

Natalia Gruszkiewicz – opiekunka dziecięca

Chodząca radość życia. Uśmiech nie znika z jej twarzy, a przy okazji zaraża nim innych. Nikt nie robi tego tak skutecznie jak ona. Jej pierwsze wspomnienia z dzieciństwa to wspólne podróże koleją z tatą, zwieńczone zakupem słynnych zapiekanek na olsztyńskim dworcu. Teraz jednak woli jeść białą czekoladę, zupę pomidorową i sushi. Bardzo lubi kino. Interesuje się kulturą ameryki łacińskiej. Słucha dużo muzyki, a długie spacery pokonuje często tanecznym krokiem. Nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, a jeśli coś ją zasmuci, poprawia sobie nastrój czytając Harrego Pottera.
Zimą relaksuje się oglądając filmy i popijając gorącą herbatkę. Latem natomiast pija mrożoną kawkę na tarasie z widokiem na jezioro. Na bezludną wyspę zabrałaby scyzoryk i… pół domu.

 
ZKingaWielechowskam

Kinga Wielechowska – opiekunka dziecięca

Fanka kryminałów, choć niedawno odkryła w sobie również pasję do gotowania. Ponieważ denerwuje ją nieład w otoczeniu, w którym przebywa, jej kuchnia nawet po eksperymentach kulinarnych razi czystością. Jej pierwsze wspomnienia z dzieciństwa to okupiona licznymi wywrotkami nauka jazdy na rowerze. Siniaki nie zniechęciły jej jednak do roweru, na którym nadal chętnie jeździ w wolnym czasie. Uwielbia kuchnię włoską, a jeśli ktoś zepsuje jej humor, może go poprawić przynosząc na zgodę żelki. Relaksuje się przy dobrej muzyce, ulubionych filmach, w tym serialach. Niekiedy wystarczy jej po na prostu chwila spokoju i ciszy. Na bezludną wyspę zabrałaby Natalię Gruszkiewicz, bo ta spakowała już pół domu. Poza tym we dwie raźniej.

 
 ZPocalujkoKm
Krzysztof Pocałujko - rytmika, zajęcia umuzykalniające
Absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na specjalnościach: muzyka estradowa oraz edukacja muzyczna szkolna.
Największą satysfakcję sprawia przekazywanie pasji muzycznej młodym osobom oraz motywacja ich do działań muzycznych takich jak śpiew, ruch przy muzyce i gra na instrumentach.
 
 trener korekcyjna

Kamila Mądra – gimnastyka korekcyjna, integracja sensoryczna

Magister fizjoterapii z kilkuletnim doświadczeniem w rehabilitacji.

Ukończone kursy:
- Metoda Integracji Sensorycznej we wspomaganiu rozwoju mowy u dzieci.
- Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce – program szkolny, wg integracji odruchów dr Sally Goddard.

- Trudności w nauce i problemy zachowania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w aspekcie SI.
- Zastosowanie Integracji Sensorycznej u Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi.
- FITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz i wad postawy.
- Trudne zachowania u osób z Autyzmem.
- Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej – Stopień I.
- Kurs integracji sensorycznej II wg J. Ayres "Diagnoza i terapia zaburzeń integracji sensorycznej".
- Kinesiology Taping.

 
 RobertM

Robert Szwarc - muay thai


- Student pedagogiki;
- Aktywny zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu;
- Trener personalny;
- Instruktor dietetyki i suplementacji;
- Specjalista od treningu funkcjonalnego;
- Członek jednej z filii elitarnego klubu Berserkers Team;
- Wicemistrz Europy federacji CBJJP dywizja GI.