O przedszkolu

 

View the embedded image gallery online at:
https://smieszek.olsztyn.pl/o-przedszkolu.html#sigFreeId06a885a2a1

PROFIL PLACÓWKI

 Od września 2015 roku filia „Śmieszka" mieszcząca się przy ul. Leyka 7 przybrała profil artystyczno-taneczny. W związku z tym dzieci na co dzień uczestniczą w:

-warsztatach plastycznych (malowanie farbami, rysowanie kredkami, praca z modeliną, plasteliną, masą solną, odlewy gipsowe, malowanie na szkle),
-warsztatach muzyczno-ruchowych (rytmika, gimnastyka, śpiew, wiersze, hip hop, taniec, integracja sensoryczna),
-warsztatach językowych (angielski, włoski)
profilaktyce logopedycznej

Placówka na Leyka nie posiada wyraźnego podziału na grupy wiekowe, z wyjątkiem zajęć dydaktycznych . Wspólna zabawa, spacery, posiłki sprzyjają integracji w grupie. Ma to korzystny wpływ na rozwój emocjonalno-społeczny i intelektualny. Indywidualizacja zajęć dydaktycznych sprawia, że dzieci są doskonale przygotowane do podjęcia nauki w szkole.

KADRA PEDAGOGICZNA

Głównym celem placówki jest wszechstronny rozwój dzieci w duchu integracji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka. Jest to możliwe dzięki fachowej, wyrozumiałej i troskliwej opiece wykwalifikowanej kadry. Przedszkole Niepubliczne „Śmieszek" kształtuje tolerancję, wrażliwość i otwartość. Uczy umiejętności społecznych. Kadra pedagogiczna przedszkola jest odpowiednio wykształcona i wciąż podnosi swoje kwalifikacje. W celu bliższego zapoznania się z przedstawicielami kadry pedagogicznej oraz trenerami zapraszamy do zakładek "Kadra" i "Instruktorzy".

LOKAL, ZABAWKI I POMOCE NAUKOWE

Przestrzeń i zabawki Przedszkola Niepublicznego „Śmieszek" zostały przygotowane z wyjątkową starannością, z dostosowaniem do potrzeb i możliwości dzieci. Pomieszczenia są słoneczne i pomalowane na jasne żywe kolory. Jest tu kilka sal o różnym przeznaczeniu: dużą salę do zabaw ruchowych i rytmicznych, oraz spotkań okolicznościowych, sale do nauki, stołówkę, pomieszczenie socjalne, szatnię plus toalety.
Sale do nauki i stołówka wyposażone są w stoliki i krzesła z certyfikatem, dostosowane do wzrostu dzieci.
„Śmieszek" posiada na wyposażeniu mnóstwo pomocy dydaktycznych. Są to tablice, zestaw instrumentów perkusyjnych, zestawy tablic demonstracyjnych, komplety kart pracy, biblioteczka z literaturą dziecięcą, biblioteka metodyczna, chusty animacyjne, ksero, organy. Oprócz tego ławeczki gimnastyczne.
Zabawki są bezpieczne i posiadają atesty. Każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku.